X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Subdomain Nedir? Nasıl Subdomain Oluşturulur?

AnasayfaYazılarWeb YazılımSubdomain Nedir? Nasıl Subdomain Ol...

Subdomain yani alt alan adı bir işletmenin internet sitesinin farklı alanlarda ve kategorilerde kullanılması için açılır ve oluşturulur. Subdomain e sahip bir internet sitesinin asıl İnternet sayfasından yani ana sayfasından hariç satış veya sözleşme gibi alanlar için oluşturduğu internet domainleri satın aldığı Subdomain ’dir.

Ana sayfanızda herhangi bir ürünün tanıtımını ya da gösterimini yapıyor olabilirsiniz, bunun için farklı bir domain alabilirsiniz ve bu ürünün satışını gerçekleştirmek için de farklı bir domain alabilirsiniz ve farklı bir internet sitesinde satışını gerçekleştirmiş oluyorsunuz burada subdomain devreye girer

 

Subdomain Nasıl Oluşturulur?

cPanel veya plesk panel üzerinden kendinize bir adet alt alan adı oluşturabilirsiniz. Kullandığınız panel aldığınız hosting servisinin hangi paneli kullandığına göre değişiklik gösterebilir. Hosting paketi satın aldığınız internet sitesi üzerinden kullanıcı adı şifre girişi yaparak da kendinize 1 adet alt alan adı oluşturabilirsiniz.

cPanel üzerinde etki alanları > alt etki alanları alan adları sayfasına gidin. Bu sayfadan alt alan adı ekleme ya da kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Alt alan adı eklemek istiyorsanız alt alan adı oluştur butonuna tıklayın. Gerekli alanları doldurun. Bu şekilde 1 adet alt alan adı oluşturmuş olursunuz. Şimdi farklı bir tema ya da hazır kullandığınız tema ile bu subdomain üzerinden yayına başlayabilirsiniz ve ürün satışı vs. işlemleri geçekleştirebilirsiniz.


Top